Michaela Veselá: utajený lektor

Michaela Veselá: utajený lektor

Nedávno jsem psal recenzi na nejhorší webinář v historii našeho školství, který nesl název „Zločin ve škole“ a kde svou zlobu k dětem projektovala lektorka Michaela Veselá. Ovšem napsat recenzi není dnes jen tak a přišel mi dopis od jisté advokátní kanceláře, kde se píše. že článek „zasahuje do osobnostních údajů (vče. fotografií) lektorky porušujete jak Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016 / 679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů … tak právo na ochranu osobnosti… neboť ke zveřejnění a dalšímu šíření obrazové podoby lektorky nemáte její svolení. Věřím, že v této věci zjednáte rychlou nápravu„.

Au! Já si ovšem vůbec nemyslím, že Michaela Veselá zvolila jako odvetu za nepříznivou recenezi právní šikanu. Školí přece různá právní témata a ví, že právo by se mělo používat v dobré víře. Dokonce doc. JUDr. Petr Tégl, Ph.D. z olomoucké právnické fakulty píše, že „ochrana dobré víry je jedním z ústavních principů“. Někoho možná napadne, proč by veřejně vystupující lektorka, jejíž podoba a jméno je doslova na „každém sloupu“, včetně Youtube videí, chránila svou „obrazovou podobu“. Ale třeba to M. Veselé při webináři podle jejího názoru neslušelo a chce na obrázcích vypadat mnohem krásněji. Tohle rozhodně chápu. A tedy jsem svou recenzi napravil a místo snímků M. Veselé jsem do článku doplnil text obrázkem paviána. Tento text také. To nemá nic společného s M. Veselou a jejím zanášením nenávisti do školního prostředí, ale s mým vztahem k tomuto milému zvířátku. Já myslím, že do školy patří pozitivní atmosféra a jak říká Carl Rogers (na rozdíl od M. Veselé psycholog): není možné učení bez pozitivní emoce. Rád bych, aby se M. Veselá při pohledu na paviana a jeho barevnou prdel také rozveselila. Pak nebude v dětech vidět kriminálníky, školní třídu nebude pokládát za galerku a učitele za konstábla nebo serženta. Také třeba už nebude označovat žáky se zlobou v hlase jako kachny či hajzly a jmenovat je jmény jako „Mařena“. Víte, kdo žákům říká hejlové, kachny nebo Marii říká Mařena? Ten, kdo nemá rád děti. Jsem zastáncem toho, aby si lidé řešili své soukromé psychické problémy jinak, než negativní školící litanií, kterou navíc podsouvají učitelům. Přikyvovat pak výplodům chorého a zlobného ducha znamená klesnout na úplné pedagogické dno. A tím – raději to zdůrazním – vůbec nemyslím konkrétně M. Veselou. To jen tak obecně přemýšlím.

Když se tak bavíme s GDPR, docela by mě zajímalo, kde ona právní kancelář sehnala mou adresu. Nikde ji neuvádím, není veřejně přístupná. Takže si myslím, že ten, kdo ji právní kanceláři svévolně vydal a spojil s mým jménem, porušil GDPR! Co mám dělat? Budu muset onu kancelář požádat podle „Nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016 / 679 ze dne 27. dubna 2016 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a volném pohybu těchto údajů“, aby moji adresu – použitou bez mého souhlasu – navždy ze své databáze adres hejlů vyškrtli a už mi nikdy, ale opravdu nikdy nepsali. Děkuji. 

Tags: , , , ,