Jak neprohrát volby ve spolku Pedagogická komora aneb taškařice pokračuje

Jak neprohrát volby ve spolku Pedagogická komora aneb taškařice pokračuje

Víte, co mají společného bývalý prezident Falešné pedagogické komory Radek Sárközi a Donald Trump? Někdo by možná řekl, že jsou oba sebestřední pitomci, ale já mám na mysli jinou společnou věc. Oba mají problém uznat svou prohru z regulérních voleb. Radek prohrál a předsedou spolku Pedagogická komora (tedy jak oni nabubřele říkají – „prezidentem“) se stal Štefan Klíma. Takže Radek musí vrátit klíče od pokladny a jít. Ale to by nebyl Radek, aby nevymyslel nějaký podraz. A je to levárna úplně ve smyslu jeho charakteru a morálky. Připomeňme jen, že Radek celé roky kašlal na stanovy, přestože jsou pro všechny spolky ze zákona povinné. Žádné volby se každoročně nekonaly, protože se nekonaly vůbec. O všem rozhodoval Radek, s nikým se neradil, nikoho nepotřeboval a svoje názory vydával za mínění učitelů. Směšně se oháněl „učiteli z praxe“, přestože už léta neučí a žádnou praxi nezná. Zato mnohokrát veřejně v médiích tvrdil, že vede nejpočetnější a nejdůležitější učitelskou organizaci. Jenomže ve volbách, kde hlasovala hrstka členů, Radek prohrál. Takže na jakou fintu přišel?

Radek rozjel něco, co nazval náhradní zasedání valné hromady a také se obrátil na kontrolní komisi, která měla podle jeho mustru řešit řadu stížností z voleb. Ty stížnosti měli ovšem jen Radek a jeho hrstička nohsledů, které by spočítal na prstech jedné ruky Mickey Mouse. Jako první věc nabonzoval svého dlouholetého muže na černou práci a nyní protivníka Janka Wagnera, že je ve dvojnásobné exekuci. To, že to Wagner zatajil před volbami, je samozřejmě nečestné, ale odkdy je férové chování znakem Pedagogické komory, která má podvod už v názvu? Takže Radek (nyní „předseda náhradního zasedání valné hromady„) využil kontrolní komisi, do které se navíc při jejím jednání přisomroval „jako host“. Však on si pohlídá, aby jeho loutky hýbaly ručkami a nožkami správně. Na základě nepodstatných a částečně vymyšlených stížností několika svých fanoušků tahle legrační kontrolní komise celé volby v podstatě zneplatnila – samozřejmě jen ve světě Radka Sárköziho. Takže tři lidé anulovali celou valnou hromadu a usnesli se, že „nebyla zaručena rovnost kandidátů v přístupu k jejich voličům, což zakládá důvod pro vyslovení neplatnosti voleb do prezídia“ a že „někteří kandidáti se chovali neeticky, vedli negativní kampaň (a to i přes výzvy, aby tak nečinili, šířili dehonestující informace o p. Radkovi Sárközim)„. Co to bylo za ty dehonestující informace? Že je idiot a nosí stále jednu košili? Vůbec ne! Jenom někdo před volbami v diskuzi tu a tam zmínil, že Radek kašle na stanovy, jedná jen za sebe a s nikým se neradí a znepřátelil si všechny okolo. Takže pravdu. Nazývat to negativní kampaní nebo dehonestujícími informacemi je jako říkat lopatičce z pískoviště zbraň hromadného ničení. A i kdyby ten stupidní klam o negativní kampani byl pravdivý, odkdy je negativní kampaň důvodem ke zrušení voleb? Trojice „užitečných idiotů“ z kontrolní komise ve složení Pavel Nezval, Radomír Talášek a Jana Nováčková tedy mimo jiné doporučili, aby „náhradní zasedání valné hromady“ odvolalo viceprezidenta Wagnera a celé prezidium a samozřejmě také nově zvoleného prezidenta Štefana Klímu. Co na tom, že volební komise všechny námitky z voleb vypořádala? Tam přece nesedí ty správné Radkovy vlezdoprdelky. Povedené také je, že tahle „kontrolní komise“ požaduje, aby do jejich rukou přešla kontrola informačního systému, webu i facebookové stránky. 

Tuhle nebývalou křivárnu (usnesení kontrolní komise) Radek okamžitě zveřejnil na FB Komory, ale podpory se nedočkal. Vyberu z typických ohlasů: „Nevím, jestli se mám více pohoršovat nad způsobem zveřejnění informací nebo nad jejich obsahem. Uvedené skutečnosti jsou pro mě tak neuvěřitelné, že mám sto chutí celou ped. komorou poslat k šípku. Pravděpodobnost, že by se snad někdy tento spolek mohl stát základem skutečné profesní organizace se po dnešku dle mého blíží nule.“ Nebo: „Radku, to, co dlouhodobě děláš v neprospěch PK a některých členů, je pro mne naprosté dno. Nikdy jsem se nijak nikde nevyjadřovala, abych situaci nehrotila. Chápu, že je těžké unést prohru, ale tohle je pro mne za hranou. Opravdu se konečně prober a přestaň dehonestovat lidi. Mluvíš jménem PK poslední rok minimálně bez podpory kolegů, které jsi měl a ve finále se cítíš ukřivděný. Přestaň se ztrapňovat a ponižovat. Tohle snad není nutné. Myslím všechnu tu špínu kolem… Manipuluješ slovíčky, lidmi. A Ty víš, že vím, kde je pravda, nebudu tě tady zostuzovat. Celé je to pro mne neuvěřitelné. Nechápu, kam až se dá zajít kvůli funkci a tzv. „moci“. PK jsi zakládal, byla jsem u toho, PK jsi zničil svou sebestředností. Už stačilo!

Nakonec se vyjádřil i nový prezident Štefan Klíma: „Podle stanov proběhly i volby do vedení spolku. Výsledky voleb byly vyhlášeny, ale stejně jako například u parlamentních voleb dobíhají ještě další procedury – deset dní na podání stížností, tři dny na řešení stížností, a další dny do vypořádání. To vše má na starost volební komise. Tu si zvolila řádně valná hromada. Stížnosti na průběh voleb byly podány jen RS a lidmi, které si v medailonku přál bývalý prezident do vedení spolku. Volební komise všechny stížnosti prošetřila a naprosto precizně zdůvodnila, proč jsou stížnosti neopodstatněné. Mnozí se ptáte, proč nové vedení neřeší současnou situaci. Je to proto, že ctíme zákony, a tudíž ctíme i stanovy spolku. Nové prezidium svolává předseda volební komise, a to v okamžiku, kdy uplynou stanovené lhůty. To se stane příští týden. I když je situace velmi špatná, nemůže tedy nové vedení zatím činit žádné kroky. Mohu vám já osobně (a samozřejmě i ostatní) takto napsat, jak se věci mají. V tuto chvíli tedy ani není legální jednání kontrolní komise. Ani ona ještě „nenabyla právní moci“. I její rozhodování „o nás, bez nás“, kdy dala hlas pouze jedné straně, je odstrašujícím příkladem chování. Navíc své závěry učinila bez zdůvodnění a naprosto v rozporu s právním řádem ČR. Jaký rozdíl oproti precizně vypracovaným stanoviskům volební komise.  Jedná se jen o zoufalou snahu zvrátit výsledky demokratických voleb do vedení spolku. Je mi to nesmírně líto a cítím nejen smutek, ale i stud za to, co pár lidí způsobuje. Zdá se, že jim je úplně jedno, že svým chováním likvidují věrohodnost a funkčnost pedagogické komory. Že oni sami, opět připomínám – je to pár lidí, devastují poslední zbytky důvěryhodnosti PK. V některých vyjádřeních dosáhli naprosté dno morálního chování – osobní útoky na některé členy PK. Jak smutné…

Na to zase Sárközi: „Příspěvek obsahuje řadu lží….“ blabla. O co Radkovi jde? Podle mého názoru chce natahovat čas, až to všechny otráví. Hází kolem sebe špínu, motá věci páté přes deváté, chce křišťálově jasné výsledky zamlžit a zaházet svinstvem. Mnozí už od toho dávají ruce pryč – a to je přesně jeho cíl. Nějakou pověst má na háku, tam už stejně dlouhou dobu visí i jeho čest, integrita i fair play a zdechají na úbytě. Už i nový prezident Klíma napsal, že klidně dá svoji funkci k dispozici. Někteří členové píší, aby se založil spolek nový a tenhle pošpiněný nechali Radkovi. Přesně tohle Sárközi chce. A já bych jen řekl toto: co pedagog nikdy nesmí dopustit? Aby agresor svým zákeřným chováním dosáhl svého, aby nečestně získal výhodu za úmyslné pošlapání pravidel. Můžete stokrát k žákům mluvit o demokracii, pokud se podobným věcem v realitě aktivně nepostavíte, jste pokrytci. Klíma to nepochopil a chová se nemoudře, když píše: „Nikdy jsem se nedopustil žádného nemorálního jednání a ani jsem nejednal v rozporu se stanovami. Přesto vám v tuto chvíli nabízím, že pokud by měla být má osoba překážkou pro činnost spolku Pedagogická komora, dám svoji funkci k dispozici.“ Tohle píše vítěz regulérních voleb, kterému chce někdo podvodem vzít mandát? Ve druhém svém textu Klíma přitvrdil: „Sešli se tři členové kontrolní komise bez svolání novým prezidentem spolku. Bez toho, aby připustili obhajobu, tito tři členové rozhodli. Takto rozhodovalo gestapo, vážení. Kontrolní komise nemá žádné rozhodovací pravomoci! Naopak, volební komise se všemi stížnostmi zabývala, řádně svá rozhodnutí po právní stránce zdůvodnila a všechny stížnosti prokázala za neopodstatněné„. Ale stejně si pobrečel: „Osobně na rovinu říkám, že do neděle se rozhodnu, zda toto vše mám zapotřebí. Je potřeba řešit věci v klidu a s rozvahou. Ale opět na rovinu říkám, nechci být spojován s tím bahnem, které někteří do PK přinesli„.

Proč o tom všem píšu? Protože tohle celé je jen další hřebík do rakve důvěryhodnosti od Radka Sárköziho. Roky klamal média a naši veřejnost a kromě negace, urážek a lží nepřinášel nic dobrého a podstatného. To stejné, co dával ven, nyní ukazuje i směrem dovnitř spolku. Budiž zaznamenáno, že člověk, co si roky osoboval mluvit za učitele (i když učitelem nebyl), opět ukázal, že je prachsprostý podvodník, kterému jde jen o svou osobu a svůj prospěch. Radek si po vzoru svého idolu Babiše myslí, že to, co si před lety založil pro svůj finanční prospěch, je jeho majetek. Podle toho se také chová. A strach ze ztráty pozice a pravděpodobně i z odpovědnosti za zacházení s členskými příspěvky ho vede k zoufalým činům. Každá stupidita je mu dobrá. Například tvrdí, že když nějaký člen jeho kontrolní komise dostal víc hlasů než zvolený prezident, má „větší mandát“.  O tom, že on by se se svými hlasy do pětičlenné kontrolní komise ani nedostal, raději skromně pomlčel. Debata o principech už nepomůže, na takové se nemůže jinak, než nekompromisně a důsledně. Vlastně je ten příběh dobrá ilustrace. V téhle učitelské SPD nejsou dobří pedagogové. Proto vytvořili i mizernou „sborovnu“, kde se navzájem urážejí, dělají si podrazy, vytahují na sebe svinstva a nikdy se nedokážou shodnout. A také nedokážou ani udělat jedny mizerné volby do spolku. Tihle nýmandi se chtějí podílet na řízení školství a reprezentovat učitele. To je výsměch. A může si Klíma napsat ke svému jménu Ámos třeba desetkrát.

 

Stručná historie Falešné pedagogické komory:

Pedagogická komora: historie a současnost aneb „vy jste ale svině“