Danniel Ronny Faith: šmejdi míří i na učitele?

Danniel Ronny Faith: šmejdi míří i na učitele?

Poslala mi kolegyně odkaz, který ji udivil a přiznám se, okamžitě začal udivovat i mě. Text pojednával o trablích učitelské profese dosti sugestivně: „Jste učitelka a máte pocit, že jste na to úplně sama? Každý učitel či učitelka má zkušenost, jaký to je být sama proti celému systému. Sama proti celé třídě žáků, a co teprve, máte-li se postavit proti všem jejím rodičům. Všechno, co děláte pro jejich děti, jsou schopni otočit proti Vám… Ve třídě se pak dostáváte do zoufalých situací, kdy děti místo poslouchání dělají jiné věci. V lepším případě nedávají pozor v tom horším neslyšíte vlastního slova… Už vás nebaví ten věčný boj. Boj s ignorancí, boj se systémem, boj s rodiči a jejich náročnými dětmi… Na co čekáte? Až úplně vyhoříte? Až zjistíte, že ze stresu nemůžete spát, jíst ani mluvit? Nebo až Vás ze školy odvezou nohama napřed? Právě teď je nejvyšší čas. Klikněte na odkaz, než se z toho úplně zblázníte“.

Ano, je to tak! Než by učitelka opouštěla školu (viditelně už na pokraji šílenství) nohama napřed, klikne na odkaz. A uvidí reklamu na školení „Komunikace nejen s dětmi„, kterou vede Danniel Ronny Faith, kouč, řečník a motivátor. Jak přišel na to, aby školil učitele, když předtím tak hrozně moc úspěšně školil manažery? Protože jeho žena mu „jednou vyprávěla, jak to funguje u nich ve škole. Je vychovatelka na základní škole a já jsem nemohl uvěřit vlastním uším, co mi vyprávěla za příběhy. Povídala o nezbedných dětech a ještě nezbednějších rodičích, které své děti vůbec nevychovávají a vše nechávají na učitelkách. Povídala mi o rodičích, kteří nesnáší učitele svých dětí a spojují se proti nim na sociálních sítích! Také jsem slyšel, že mnoho rodičů samotné učitelce o žádnému problému neřekne, vše je v pořádku, ale pak jdou přímo za ředitelem, kde si na učitelku strašně stěžují.“ Považte! Taková hrůza! Ještěže je tu Ronny. Možná vás napadlo, jak by inženýr mohl rozumět procesům, které se dějí ve škole, když nemá znalosti pedagogiky, didaktiky, psychologie… Chyba lávky. Ronny rozumí všemu. Lektoruje totiž i kurz „Jak být šťastný„, kdy účastníkům chodí „inspirativní emaily„. Také je autor knihy „Hubněte s jídly, které vám chutnají„. To není všechno, také napsal knihu „Jak se zamyslet nad výběrem správného životního partnera„. To vše můžete obdržet a navíc „nahrávku ve formátu mp3, pomocí které se naučíte uvolňovat svoje vlastní tělo pouhou myšlenkou. Aby to nebylo málo, bude k tomu i kniha, podle které si můžete nahrávku vyrobit se svým vlastním hlasem„. Tak taková vzdělábací hvězda se nyní bude zaobírat učiteli. Takže vás neudiví, když Ronny píše: „Dobře vím, že na internetu je nabídka po kurzech veliká. Máte kurz komunikace, kurz asertivity, kurz empatie, kurz sebeovládání, …. to vše u mě dostanete v jediném kurzu. Komunikace totiž zahrnuje tyto všechny kurzy a do každé této kapitoly se společně podíváme„. Tři v jednom! A ještě mnohem více!

 

 

 

 

A pozor, je to neuvěřitelná šance, protože ten kurz pro učitele nejen že „obsahuje vše“, ale se slevou! No, nekupte to, zvláště když kurz má hodnotu 10 286 Kč, ale nyní už jen za 2997 Kč. Fůra věcí je totiž zdarma, ač mají velikou hodnotu. Samotná schůzka s Dannielem Ronnym by za jeho cenných15 minut stála 1999 Kč. Během těch 15 minut ale Ronny nejen váš problém vyslechne, ale i vyřeší! Machr. A vidíte také, jak se Ronny za ty roky hezky naučil pracovat s cenami? Certifikát 299, záznam z webináře 999, přístup k textům 999, myšlenková mapa 999, audio nahrávka 499… atd. atd. Devět devět, tvůj táta je medvěd. Texty, grafika, všechny ty šipky, odkazy a hesla typu „Chci všechny bonusy, chci jít na webinář a chci velkou slevu!“  na vás přímo křičí, že jde pouťové šejdířství. Na druhou stranu, máme tu trh, nabídku, poptávku, každý ať vydělává, jak chce a nabízí služby, které může jiný člověk svobodně koupit. Pokud se tedy nedopustí podvodu, že?

A to je kámen úrazu. Zaujaly mě totiž reference „učitelek“, které kurz chválily. Moment, jak to, že Ronny už má spokojené účastníky, když teprve před týdnem psal, že má „nový produkt“? Inu, je to lež a klam. Podvod. Protože tyto učitelky neexistují a Ronny použil fotky z podobně podvodných referencí, jaké používají šmejdi po celém světě. Takže pokud chcete školení od podvodníka, víte, kam se obrátit. Pro mě je učitel, který podobné školení zakoupí, tím, kdo by si měl raději sednout vedle svých žáků a poučit se o finanční gramotnosti, mediální výchově a internetových podvodech.

 

Tags: , ,