Tilton- odbornice na součástky – anebo ne?

Tilton- odbornice na součástky – anebo ne?

Dnes bude můj příspěvek takový obrázkový příběh. Inspirovalo mne k němu tohle:

 

 

 

 

 

Bylo to na stránkách Ona Dnes a právě proto se to může dostat k mnoha učitelkám. Co se tam píše?

 

 

 

Trochu jsem znejistěl. Tak odbornice na dětský mozek anebo odbornice na vzdělávání od raného dětství až do dospělosti? Nakonec se ukazuje, že jde o odbornici na neurovědu! Je to stejné jako edukace nebo mozek? Pravděpodobně ne… ale komu na tom záleží? Evidentně ne médiím. Pedagogové si stěžují, že do vzdělání mluví prakticky každý. Ale množství z těch lidí alespoň českým vzděláváním prošli, nejsou odrodilci.

Třeba vás zajímá, co to neurověda je. Původně  to byl vědecký obor, který studuval nervovou soustavu. Považoval se za disciplínu biologie, aktuálně je to ale mezioborová věda propojující obory jako chemie, informatika, inženýrství, matematika, lékařství, filosofie, fyzika a psychologie. Nic z toho není obor všelektorky M. Tilton! Jak to vím?

Inu, protože jsem zasurfoval internetem, zeptal se strejdy Googla a nalezl tento životopis:

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak se může člověk manažerskými pozicemi v byznys sektoru a studiem ekonomiky a prací pro mobilního operátora stát odbornicí na dětský mozek nebo vzdělávání? Opravdu nevím. Nicméně paní Tilton se živí dobře i ve svém oboru, má normální kurzy pro manažery. To je její místo, tam asi má co nabídnout. Jinak jsou však její aktivity prostě podivné a nehodnověrné.

Rozumíte tomu? Já to vidím takhle: paní M. Tilton zkrátka udělá skvělou prezentaci o všem, na co její rozum a marketingové schopnosti stačí. Chytá vítr vděčných témat. Nepochybně by udělala lekci i o navigaci parníku, kdyby to našlo posluchače. Možná napíše kuchařku. Mohla by jistě být třeba televizní kazatelkou, kdyby tady k tomu byly podmínky. Pro mě je to ale šamanka, která samozřejmě o dětech a vzdělávání mluvit může – ale pouze jako laik.  Vydávat se za odbornici na mozek nebo edukaci nemá nárok a provokativní řeči o změnách myšlení a českých škol – to je právě ten americký brainwashing,  který se během svých předchozích povoláních jistě skvěle naučila.  Někdo z vás možná řekne: může snad za to, co o ní napíše hloupá novinářka? Ano, může. Přinejmenším by měl každý soudný člověk požádat o opravu. Kdyby mě třeba označili za odborníka na astrologii, postaral bych se o to sám. Jinak bych vypadal jako šašek. A to vám říkám jako dírkovaný programátor, inženýr parolodí a geniální hráč na filipínské dudy, které léčí rakovinu. Dávejte si ale bacha, až vám Michaela Tilton začne nabízet součástky. Že alespoň tomuhle nerozumí? Ale jděte, přece se jmenuje stejně…

Tags: , , , ,