Stávka jako zpackaná šance, naivní Platforma a proruská falešná Komora

Stávka jako zpackaná šance, naivní Platforma a proruská falešná Komora

Chybami se člověk učí. Do stávky se zapojilo 7213 škol a šlo tak o největší stávku škol za 30 let. A co po ní zbylo? Jen rozpaky a pocit zpackané práce. A práce to zpackaná byla! Koho napadlo, aby školy stávkovaly ve stejný den, ve který odbory půjdou vládě po krku a na demonstracích, kde se učitelé objevili, budou vlát ruské vlajky? Zatímco učitelé chtějí po vládě peníze, druzí by je věšeli na lucerny. Tato fatální chyba, kterou šéf školských odborů Dobšík opakovaně ukazuje, že je hlupák odtržený od reality, celou věc totálně zmařila. A učitele, na krátkou chvíli zdánlivě sjednocené, už zase rozdělují rozpory, ve kterých figuruje i tak od problému škol odtažité téma, jako je nýmand zvaný Vidlák, který mluvil na demonstraci. Na co dělat pitomou mapku stávkujících škol a radovat se z každé další označené šipečky, když jsou pak učitelé zneužiti a slouží jako hloupý kompars? Předsedkyně Učitelské platformy Petra Mazancová považuje za „skandální„, že ji odbory neinformovaly o tom, kdo bude na demonstraci vystupovat. Já považuji za skandální, že je vedení Platformy tak hloupé, aby nedomýšlelo základní věci. Sama Mazancová je politikem TOP 09, což považuji za obrovský problém, podobně jako jako vlezdoprdelkování Radka Sárköziho směrem k ANO. Učitelé se pak musejí ptát, koho zájmy vlastně tihle lidé zastupují? Ano, je Mazancové věc, v jaké je straně. Ale je věcí Platformy mít za předsedu někoho, kdo není oddán zájmům učitelů na 100%, protože je vázán stranickou disciplínou a programem politické partaje. Výsledky této stávky pak jsou takovéto (cituji kolegu z diskuze): „Gratulace Dobšíkovi, zatáhl učitele do opravdu vybrané společnosti. Profesionální odboráři, kteří nikdy nepracovali, komouši v čele s Konečnou, proruská sebranka, dezinformátoři a demagogové jako je Dufek. Kdysi jsem učil na VŠ, takže se za vás dost stydím.“ Nebo: „Tohle se ale opravdu dalo dopředu tušit, jak to dopadne. A dost mě mrzí, že se do této odborářské komedie nechala Učitelské platforma zatáhnout…

Takže místo platů kuchařek je nyní tématem číslo jedna Středula a Vidlák, ublížený brekot Učitelské platformy přišel pozdě a je daní jejich nulové dovednosti předvídat. Nedávno jednali u jednoho stolu s ministrem Bekem zástupci Učitelské platformy a falešné Pedagogické komory. Zatímco člen vedení Komory Š. A. Klíma se rozplývá nad tím, že s Platformou „zahájili novou komunikaci“ a tvrdí, že „mají stejné cíle„, jiná členka téhož spolku J. Kunšteková píše o Mazancové, že „není nejostřejší tužka v penále“ a odstartovala tak hromadné nadávání a urážení Petry na FB tohoto spolku. Tak jak to je? Mají tyhle dvě organizace stejné cíle nebo ne? Já doufám, že ne. Rétorika Mazancové se sice slovníku Sárköziho v posledních dnech velmi přiblížila, ale znáte Platformu: tam si každý hraje jen na svém písečku. Přitom kdyby Učitelská platforma nebyla amébní bezzásadová hrstka lidí, hledících jen na své osobní zájmy, musela by už principiálně odmítnout sedět u jednoho stolu s podvodníky a škůdci našeho školství. Kolikrát si ještě musí Platforma naběhnout na vidle, aby tam pochopili, že principy nelze zaměnit za ministerské kafíčko a mánii sednout si k jakémukoliv stolu, kam je pozvou – ať už tím podpoří cokoliv?

Soudružka Kunšteková vyčetla Mazancové její „dokonalou absenci kritického myšlení“ protože „aniž by Vidláka znala nebo od něj něco kdy slyšela či četla, odsoudila jej na základě toho, co píšou a hlásají masmédia, jako „proruského“. Tahle dáma je přesným příkladem toho, jak učitel nemá soudit, aniž by si fakta osobně ověřil. Tudíž jen opakovala obecné pomluvy, a neuvedla jediný příklad. Jak také mohla, že… nevím, ale soudím, protože to řekli v ČT„. To stejné Sárközi. Neustále se Vidláka zastává: „Našel jste v těch textech Vidláka něco proruského kolaborantského? Na demonstraci nic takového nezaznělo…“ nebo „spíš bych ocenil, kdybyste ocitoval nějakou část textu Vidláka, která je ruská kolaborantská“ nebo „mě zajímá, jestli je oprávněné o Vidlákovi tvrdit, že je proruský kolaborant“ nebo „důkaz by měl určitě předložit ten, kdo to o něm tvrdí. Jen mě to zajímalo, zda jste u něj na něco takového narazil“ a podobně. Je zjevné, že se tento neúspěšný učitel češtiny stále motá kolem pojmu kolaborant, kdy si nejspíš představuje, že kolaborant málem pokládá nálože na koleje a vysílačkou datluje Rusům technické údaje o českých tancích. Ne Radku, Vidlák je proruský troll, pitomec, který hraje v ruském dresu a jen hlupák jako ty se může tvářit, že jeho maskování neprohlédl. Dneska se nesype cukr do nádrže armádního náklaďáku, Radku, efektivnější je skrytá proruská propaganda, kterou právě Vidlák dobře umí. Já tu mám po krátké četbě Vidlákových blogů deset výroků, které jsou proruské a protiukrajinské, což je v dané situaci totéž.

  • Bezděky mě napadá, jak by to asi vypadalo, kdyby Ukrajina byla členem jaderného klubu… to bychom už měli jadernou zimu… a když ne všichni, tak Donbas určitě.
  • Otázkou spíš je, proč Ukrajina schválila použití munice s ochuzeným uranem na SVÉM území? Fakta o vlivu na zdraví člověka se budou uvádět do praxe právě na místech, která Ukrajina považuje za svá. Vidlácky mě hned napadá několik odpovědí. Jednak může být Ukrajincům jasné, že toto území už brzy nebude ukrajinské a s případnými následky se už nebudou potýkat občané Ukrajiny, ale Ruska. A tak je možné ničit, zamořovat, vraždit…
  • Zatrnout ale muselo i nám, protože víme, jak to vypadá, když je naše republika hlasem Ukrajiny v Evropě. Drahota, bída, nedostatkové léky, krize průmyslu a rozvrácené zemědělství.
  • Koneckonců, armádu vlastně nemáme a poslední zbytky vojenské techniky teď radostně hoří na Ukrajině. A to, co nehoří, je ve službách tamních nácků, že to už začíná být trapné i naší servilní vládě.
  • Tato vláda svůj osud spojila s Ukrajinou a bude ji podporovat, i kdyby se ukázalo, že tamní režim si fakt nezadá s tím hitlerovským.
  • Žádného liberálního demokrata samozřejmě nikdy nenapadne otázka, proč jsou ti zlí Rusové z toho nedemokratického státu řízeného šíleným Putinem tak dobří ve sportu i v opeře.
  • Víte, dokud Ukrajina používala sovětskou techniku, byla propaganda snazší. Jakýkoliv zničený tank zničili Ukrajinci Rusům. Z fotky nepoznáte kontext.
  • Stejně tak je celkem pravděpodobné, že Ukrajina se svých dluhů a závazků vůči Západu zbaví tím, že prostě přejde na stranu Ruska. Je to totiž nejjednodušší možnost. Oni to tak dělali celá staletí. Nejprve zuřivě válčili a pak prostě změnili prapor.
  • Fakt se u nás takhle moc bude líbit ruským tenistkám? Aby třeba hned po turnaji požádaly o azyl, staly se z nich české tenistky a všude povídaly o tom, jak je to v Rusku hrozné?
  • Rozdíl mezi hentou svobodnou Evropou a údajně nesvobodným Ruskem se nějak ztratil…

A to nepočítám jeho mudrování typu „Má někdo nějaké zdůvodnění, proč by Rusové potřebovali odpálit vrbětický muničák? Po několika hodinách přemýšlení začínám mít dojem, že tato věc nejvíc pomůže Američanům proti Rusku.“ Takže i když nemám chuť se dál hrabat v těch jeho blbostech, je jasné, za koho se Vidlák, Kunšteková a Sárközi berou. Nejsou to prostě lidé, o které byste si opřeli kolo. Možná si Sárközi přečetl článek o tom, jak jsou placeny proruské stránky a zachtělo se mu rublíků… to by mu bylo podobné.

Navrhuji Platformě a dalším toto: až zase půjdete do nějaké akce, přemýšlejte chvíli. A pak přemýšlejte ještě trochu, po vzoru starých Římanů: komu k užitku? Nebojte se stát za svými zásadami, pokud nějaké ještě máte. Pracovní podmínky nepedagogických pracovníků pálí tolik škol, že byste získali podporu i bez rudých odborů a proruské falešné Komory. Mějte víru, buďte odvážní, hledejte si vhodné spojence pro dlouhodobé cíle. Neuzavírejte zdánlivě výhodné aliance, které ale nemohou fungovat! Na závěr poučení (cituji z diskuze): „Oceňuji určitou míru sebereflexe, ale teď už taháte za kratší konec. Jednak vaši předáci nebyli schopní jasně artikulovat o co vám vůbec jde (v jednom rozhovoru šlo jen o platy nepedagogů, v jiném o učitelské, v dalším o peníze na provoz) a kdo to sledoval, tak to byla slušná bramboračka. Tak se to přece nedělá… A to že se dáte do holportu s darebáky jako Středula, Dufek, komunisti apod… co jste jako čekali, že z toho bude? Vy máte mít rozum a učit naše děti společenské gramotnosti a sami toho nejste schopní. Doufám, že si tuhle lekci budete dlouho pamatovat„.

 

 

 

 

 

 

Tags: , , , , , ,